Zanimanje: AUTOMEHANIČAR/KA

Automehaničar je zanimanje koje već duže vrijeme izaziva veliku pozornost učenika koji se opredjeljuju za životni poziv, zahvaljujući ponajprije atraktivnosti automobilizma, ali i zanimanju za najnovija tehnička dostignuća, koja vrlo brzo nalaze primjenu u automobilskoj industriji. Za uspjeh u ovom zanimanju potrebna je ponajprije želja, ali i riješenost da se ustraje u savladavanju obimnog programa tehničko-tehnoloških sadržaja koji obuhvaćaju konstrukciju, rad i održavanje automobila.
 Automehaničar održava vozilo.On radi poslove demontaže, montaže i ispitivanja dijelova, sklopova i sustava vozila. On vrši pokretanje i ispitivanje rada sklopova i sustava, te ispituje oblike, položaj, tlak, temperaturu, potrošnju električnih i voznih značajki, pri čemu mora poznavati toplinske, hidrauličke i druge zakone i procese. Programom zanimanja automehaničar u našoj školi, uz suradnju s automehaničarskim radionicama, osigurana je kvalitetna priprema za poziv automehaničar.

UPISI 2020./2021.

Industrijsko-obrtnička škola Pula planira upisati  tri odjeljenja u prvi razred u novoj školskoj godini 2020./2021.

Broj upisnih mjesta za ljetnji rok po odjeljenjima:

Autolimar -  6 učenika
Automehaničar - 12 učenika