> Projekti  > Flexcell
Projekt Flexcell

U sklopu projekata cjeloživotnog učenja Leonardo da Vinci Europske unije naša škola je patner u međunarodnom projektu "Prijenos novih tehnologija". Nositelji projekta su Srednja škola iz Slovenskih Konjica, te strukovne škole i politehnike iz Graza, Wolfsberga i Villacha u Austriji. Projekt se bavi prijenosom znanja i inovacija iz područja fleksibilnih automatskih robotskih stanica u industrijskoj primjeni. Nositelji projekta su tokom prethodnog projekta razvili inovacije i znanja koje u ovom projektu prenose na Industrijsko obrtničku školu u Puli i strukovnu srednju školu u Izmiru, Turska.

Detalnije podatke o projektu mogu se naći na slijedećoj poveznici:

Teme koje su predviđene za edukaciju nastavnika IOŠ Pula su:

1. Osnove robotike
  2. Osnove CNC programiranja alatnih strojeva (ručno i softverski)
  3. Sigurnost na radu kod upotrebe robotskih ruku
  4. Optička mjerenja u industrijskoj proizvodnji
  5. PLC programiranje
  6. Upravljanje strojevima i pridodanim uređajima
  7. Kontrola kvalitete u industrijskoj proizvodnji
  8. Ekonomika automaiziranih fleksibilnih ćelija

Inicijalni sastanak partnera u projektu održao se 6. i 7. prosinca 2012. godine u Puli. Upoznali smo partnere iz Slovenije ŠC Slovenska Konjice (srednja strukovna škola) i tvrtku Roboteh iz Zreča te partnere iz Austrije: FH Karnten iz Villacha (studij primjenjenih znanosti), HTL Wolfsberg (strukovna srednja škola) i FH Johhaneum iz Graza (studij primjenjenih znanosti).

Na sastanku je iznesen cilj i program projekta, definirane su obaveze partnera, dogovorene su naredne aktivnosti i rokovi u kojima se trebaju izvršiti. Sljedeća aktivnost biti će edukacija profesora IOŠ Pula u prostorima partnera u Sloveniji i Austriji gdje će se prenijeti znanja iz područja fleksibilne automatizacije i robotike.

Pozivaju se svi zainteresirani za rad na projektu da se obrate IOŠ Pula

UPISI 2018./2019.

Industrijsko-obrtnička škola Pula planira upisati  tri odjeljenja u prvi razred u novoj školskoj godini 2018./2019.

Popis zanimanja i broj raspoloživih mjesta za učenike je:

CNC operater - 6 učenika
Autolimar  - 6 učenika