Učenici 1. i 2. razreda Industrijsko-obrtničke škole Pula sudjelovali su u projektu Institucionalizacija zavičajne nastave Istarske županije tijekom školske godine 2017./2018.

Tema projekta bila je Izrada suvenira mini kažuna.
Ovo nam se činio logičan nastavak prošlogodišnjeg projekta koji se odnosio na uređenje školskog okoliša gdje smo sazidali kameni bunar, uredili staze dvorišta te posadili maslinu, ružmarin i lavande koje su već ove godine u punom cvatu.
Kroz projekt učenici su upoznati s kažunom – kao zidanim objektom kroz povijest, a zatim s idejom da to postane suvenir.
Jedna grupa učenika radila je kažune od kamena, a druga je iste radila uz pomoć 3D pisača.
Organizirali smo dva izleta u kojima su učenici vidjeli kažune u stvarnoj veličini na području Vodnjana  i Rovinjskog sela.
U cijelom projektu važna je dobra suradnja nastavnika s učenicima kao i razmjena iskustava učenika različitih struka.

Ravnatelj: Petar Gavrić, dipl.ing.
Voditelj projekta: Milvana Stanković, dipl.ing.
Mentori: Dragan Radovanović, dipl.ing.  i Loren Kaić, stručni učitelj

Naša škola sudjeluje u projektu zavičajne nastave "Festival zavičajnosti"

U petak 12.svibnja 2017. u Spomen-domu u Pazinu održava se projekt zavičajne nastave "Festival zvičajnosti", a među sudionicima je i naša škola sa projektom "Oplemenjivanje okoliša IOŠ Pula".

U projektu su aktivno sudjelovala 4  razreda – 1a, 1b, 1c, 2b – učenici keramičari, CNC operater, instalater monter i soboslikar-ličilac – ukupno 20 učenika. Profesori – Loren Kaić, Dragan Basara , Ivan Prijić, Milvana Stanković – bili su direktno uključeni a gotovo svi djelatnici škole dali su svoj doprinos ostvarenju projekta.

O našem projektu je pisao i Regional Express:

Detaljan opis tijeka izvođenja projekta, te našu prezentaciju o kažunima, možete pogledati na slijedećim poveznicama:

UPISI 2018./2019.

Industrijsko-obrtnička škola Pula planira upisati  tri odjeljenja u prvi razred u novoj školskoj godini 2018./2019.

Broj slobodnih mjesta za učenike za jesenski upisni rok je:

Autolimar  - 1 učenik

Ličilac - soboslikar - 2 učenika