OBAVIJEST

Industrijsko-obrtnička  škola Pula poštuje privatnost posjetitelja ovog weba, te će sve prikupljene podatke prilikom ispunjavanja obrazaca koristiti isključivo u svrhe autentifikacije korisnika, analize i statistike. Industrijsko-obrtnička škola Pula ni u kojem trenutku neće podatke o korisnicima i posjetiteljima weba ponuditi trećim stranama kao relevantne podatke.

Industrijsko-obrtnička škola Pula ne snosi odgovornost za eventualnu štetu na računalu nastalu preuzimanjem datoteka s ovog weba ili s internetskih stranica do kojih čitatelji dođu putem poveznica s ovog weba.

Sve promjene politike privatnosti bit će pravodobno objavljene na ovoj stranici ili učinjene dostupnima korisnicima na neki drugi prikladan način.

KONTAKT:

INDUSTRIJSKO-OBRTNIČKA ŠKOLA PULA

Rizzijeva 40, 52100 Pula

Službenik za zaštiru osobnih podataka:

Ime, prezime: Mauricio Smoković

Adresa: Rizzijeva 40, 52100 Pula

e- mail: ios.pula@skole.hr

službeni broj mobitela: 0997072966

UREDBA

PRAVILNICI

ODLUKE

BROŠURE

UPUTE I SAVJETI

Uklanjanje osobnih podataka

Upute za uklanjanje osobnih podataka s društvenih mreža i Google-a

Ako želite da se uklone Vaši osobni podaci s društvenih mreža ili ukloniti lažni profil, ako želite da se podaci o Vama obrišu iz rezultata pretraživanja na internetskim tražilicama, obratite se direktno organizaciji koji obrađuje vaše podatke- npr. Facebooku, Google-u itd.

Upute možete pronaći na sljedećem linku:

(Preuzeto sa stranice: https://azop.hr/upute-za-uklanjanje-osobnih-podataka-za-drustevnih-mreza-i-google-a/ , 22.2.2021.)

Kompromitacija osobnih podataka korisnika Facebooka i Linkedina- obavijest, 9.4.2021.

Nastavno na „curenje“ osobnih podataka odnosno povredu osobnih podataka i kršenje sigurnosti osobnih podataka korisnika Facebooka, među kojima i 650 tisuća osobnih podataka hrvatskih građana, ovim putem želimo informirati građane da će AZOP sudjelovati u zajedničkim operacijama i istragama vezano za ovaj slučaj u okviru jedinstvenog mehanizma suradnje (one-stop-shop), zajedno s irskim nadzornim tijelom kao vodećim nadzornim tijelom obzirom da se glavni poslovni nastan Facebooka nalazi u Irskoj, te s ostalim zainteresiranim nadzornim tijelima, a javnost će pravovremeno biti informirana o rezultatima istrage. Također, AZOP će se uključiti i u istragu vezano za kompromitaciju osobnih podataka korisnika LinkedIna.

Ovim putem savjetujemo građane da putem poveznice https://haveibeenpwned.com/ provjere jesu li im kompromitirane adrese elektroničke pošte koje koriste za prijavu na Facebook, LinkedIn, ali i za prijavu na druge društvene mreže, Internet servise ili usluge. Ukoliko utvrde da je određena adresa elektroničke pošte kompromitirana, savjetujemo sljedeće:

• Promijenite lozinku za tu adresu elektroničke pošte u novu snažnu sigurnosnu lozinku
  • Kreirajte novu zasebnu snažnu sigurnosnu lozinku za sve Internet servise i Internet usluge za koje ste koristili tu adresu elektroničke pošte za prijavu (npr. društvene mreže, Internet trgovina, itd.). Ukoliko ta Internet usluga ili servis nude preporučljivo bi bilo uključiti opciju dvostruke autentifikacije.

Snažna sigurnosna lozinka treba sadržavati:

• 16 ili više znakova (što više to bolje),
  • velika slova (ABCDEFGH…),
  • mala slova (abcdefgh…),
  • brojke (123456…),
  • simbole (@#$%{ } [ ] ( ) / ‘ ” , ; : . < >…).

Dodatno, korisnike LinkedIna upozoravamo da ne odgovaraju na lažne e-mail poruke u kojima pošiljatelj tvrdi da su upućene od strane korisničke službe LinkedIna te da nipošto ne otvaraju poveznice koje se nalaze u takvim lažnim e-mail porukama.

Izvor:

https://azop.hr/kompromitacija-osobnih-podataka-korisnika-facebooka-obavijest/ , 14.4.2021.

ZAHTJEV ZA BRISANJEM OSOBNIH PODATKA

« Kolovoz 2020 »