> Projekti
EU projekti škole

Industrijsko obrtnička škola je već godinama uključena u razne EU projekte. Novcem iz europskih fondova škola nastoji osuvremeniti prostore škole, opremiti laboratorija suvremenom opremom i uređajima, educirati nastavnike da bi što bolje mogli pratiti napredak tehnologije i primjenjivati nova znanja u nastavi.

U sklopu projekata mobilnosti učenici naše škole odlaze u zemlje EU gdje obavljaju praksu, stječu nova znanja, iskustvo, usavršavaju znanje stranih jezika, upoznaju učenike iz drugih zemalja, upoznaju nove običaje, kulture te se odgajaju za multikulturalni život bez predrasuda bilo koje vrste.

Projekti u kojima je sudjelovala naša škola:

• CARDS 2003 - škola je dobila sredstva u iznosu od 100.000 eura. Tokom projekta uređena su i opremljena dvije učionice/praktikuma za nastavu elektrotehničkih zanimanja, učionica/praktikum za automehaničare i učionica za graditeljka zanimanja. Nastavnici škole sudjelovali su u tečajevima engleskog jezika, tečajevima rada na računalima, tečajima PLC programiranja, elektropneumatike. Nabavljena je oprema za izvođenje strukovne nastave, softver za pneumatiku i hidrauliku, softver za CAD u graditeljstvu.

• Leonardo da Vinci projekt mobilnosti "E-buggy"  2012. - U sklopu projekta je 8 učenika škole u pratnji prof. Dragana Radovanovića bilo 14 dana u Leipzigu u Njemačkoj na stručnoj praksi. Tokom prakse učenici su izradili električni automobil.

• Leonardo da Vinci projekt transfera novih tehnologija "Flexcell" fleksibilna automatizacija 2012.-2014.  - U projektu IOŠ Pula je bila partner školama i fakultetima iz Slovenije i Austrije. Cilj projekta je prijenos znanja iz područja automatike, CNC programiranja, robotike, optičkih mjerenja, sigurnosti i zaštite na škole iz  Hrvatske i Turske.

• Leonardo da Vinci projekt mobilnosti "Solarna energija za budućnost"  2013. - U sklopu projekta će 10 učenika škole u pratnji prof. Dragana Radovanovića ići 14 dana u Sevilju u Španjolsku na stručnu praksu. Tokom prakse učenici će učiti osnove solarne fotonaponske tehnike i prektično postavljati različite fotonaponske sustave.

• Erasmus+ KA2 projekt "DROP-APP: give voice to youngsters through new technologies to fight drop-out!"  2015.-2017. Projekt je imao za cilj koristiti uređaje novih tehnologija da se remotivira učenike u cilju sprječavanja preranog napuštanja srednjoškolskog strukovnog obrazovanja bez stjecanja prvog zanimanja. Partneri u projektu bili su strukovne škole iz Italije, Austrije, Španjolske, Francuske, Njemačke, Hrvatske te regionalne uprave Friuli Venezia Giulia iz Italije i Istarska županija.
  • Erasmus+ KA2 projekt "Innovations in car service of hybrids and electric vehicles"  2017.-2019. Projekt se sastoji u educiranju  nastavnika s novim metodama servisiranja hibridnih i električnih automobila i razvijanju novog kurikuluma za edukaciju učenika za zanimanja automehaničar, autoelektričar i automehatroničar. Partneri u projektu su Industrijsko-obrtnička škola Pula, Stredna strukovna odborna škola Bratislava u Slovačkoj  te tvrtka Homola s.r.o. iz Bran u Češkoj Republici.
  • RCK projekt  - "Bolji uvjeti za učenje kroz rad" -  IOŠ Pula je partnerska škola Strukovnoj školi "Vice Vlatkovića" iz Zadra u projektu izgradnje regionalnih centara kompetencije na području strojarstva. U sklopu projekta predviđena je nabava opreme za radionice ručne obrade, automehanike, cijevnih instalacija i CNC strojeva.
  • RCK projekt  - "Budi spreman i kompetentan" -  IOŠ Pula je partnerska škola Strukovnoj školi "Vice Vlatkovića" iz Zadra u projektu izgradnje regionalnih centara kompetencije na području strojarstva. U sklopu projekta predviđena je edukacija nastavnika i djelatnika partnerskim školama iz područja strojarske struke, procesa samovrednovanja i kvalitete, upravljanje ustanovom i ljudskim resursima, volonterskim klubovima i drugim aktivnostima osnaživanje rada u školi.

« Kolovoz 2021 »